Відбулась перша, з низки зустрічей, запланованих ГО НАДІЯ разом з Офісом Уповноваженого з питань зниклих безвісти Котенко О.О., з родинами, що шукають своїх рідних, зв’язок з якими обірвавсь в цій війні.

В ході зустрічі пан Котенко відповів на питання родин. Питань було дуже багато. Питання по зниклим безвісти, по полоненним, по поверненню тіл загиблих захисників.
⁃ З яких джерел Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин має інформацію про полон або загибель військовослужбовців?
– Хто керує обмінами полонених, та обмінами загиблих?
– Коли запрацює Реєстр зниклих безвісти? Чи буде відкритий доступ до офіційних списків зниклих безвісти, аби впевнитись, що військовий дійсно в них занесений?
– Чи дійсно до того моменту , поки не підтверджено, що боєць загинув, усі зниклі безвісті включені до списків на обмін.
– Чи шукають наших хлопців у госпіталях рф та ордло?
– Чи відбуваються обміни котрі не висвітлюються в ЗМІ?
– Якщо військовий без документів, та втратив пам’ять при контузії і потрапляє в полон, як та сторона його представить?
– Як часто МКЧХ передає інформацію до України по підтвердженим полоненим ? Це кожен тиждень чи місяць чи якийсь інший термін ? Чи взагалі конкретних термінів немає ?
– Як дізнатися місце утримання військовослужбовця, що потрапив у полон? До кого звертатися? Та яким чином встановити зв’язок між військовополоненим та рідними?
– Если появляется информация о пропавшем без вести (свидетельства освобожденных военнопленных) либо другая информация, которая поступает в СБУ или другие органы при поиске пропавшего. Почему об этом не информируются родственники?
– Есть информация что на Украине запретили брать в плен простых солдат, то есть нет обменного фонда!!!! И иногда в письмах отвечают, что вернётся по окончанию боевых действий! то есть не известно когда… (Похоже письмо от россиянки)
– Когда будет следующий обмен?
– Чи перевіряється якимось чином інформація про те, що воїн загинув, якщо на російському телеграмканалі виставляють документи, що він загинув, або фотографія тіла, як неіндифікований?
– Что делать если после уведомления о смерти, в результате расследования перевели в безвести пропавшего? И на этом все замерло. В части молчат.
– Як повернути з частини особисті речі зниклого безвісти або полоненого?
Це лише декілька, з питань, на які родини отримали відповідь…
Це лише декілька, з питань, на які родини отримали відповідь…
Крім того, голова Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк розповів про діяльність відкритого КШППВ.

Залиште відповідь