Наразі державу підтримку на оплату послуг адвокатів для громадян України, незаконно позбавлених свободи внаслідок збройної агресії РФ, можна отримати скориставшись наступними механізмами:

1️⃣ Механізм:
Якщо стосовно полоненого міжвідомчою комісією при Мінреінтеграції вже встановлено факт позбавлення особистої свободи, можна отримати відшкодування витрат на правову допомогу, що надавалась такій особі.

🔗 Про те, як встановити факт позбавлення особистої свободи для цивільних заручників, військовополонених та їхніх родичів, читайте у нашій брошурі: https://www.relativespp.org/…/yak-otrimati-dopomogu-vid…

👉 Для відшкодування витрат на правову допомогу необхідно звернутись до Мінреінтеграції із заявою за формою (https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/103/f522228n31.docx) до заяви надати документи, що підтверджують отримання професійної правничої допомоги та її вартість. Це може бути договір з адвокатом, акти здачі-приймання наданих послуг, платіжні та інші документи, що обґрунтовано свідчать про надання правничої допомоги. Рішення щодо відшкодування та його суми приймається міжвідомчою комісією. Максимальна сума відшкодування понесених витрат – 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У 2023 році це 53 680 грн.

2️⃣ Механізм:

За заявою громадян України, які незаконно утримуються на території держави-агресора, у тому числі військовополонених, та/або кримінально переслідуються за політично умотивованими звинуваченнями, чи звинувачуються у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів, що передбачають покарання у вигляді довічного ув’язнення чи смертної кари закордонні дипломатичні установи можуть укладати договори з адвокатами на надання правничої допомоги таким громадянам.

👉 Для цього необхідно звернутись до МЗС або закордонної дипломатичної установи з письмовою заявою в, якій обґрунтувати необхідність надання правничої допомоги. Рішення про надання зазначеної допомоги приймається керівником закордонної дипломатичної установи за погодженням з Державним секретарем МЗС та після консультацій з Громадською радою при МЗС. Після погодження здійснюється укладення договору з адвокатом на надання правничої допомоги та оплата відповідно до договору. Оплата послуг адвоката здійснюється за відповідною бюджетною програмою.

☝️ Укладання договорів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2012 р. № 651 «Про затвердження Порядку формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном і внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. № 381» (зі змінами).

Залиште відповідь