Статус: зниклий безвісти

Біленький Роман Васильович

Дата народження:
1 серпня 1987
Місце народження:
Київ
Дата і місце зникнення:
27 серпня 2021 , с. Роза Люксембург , Донецька область
Звання:
Солдат
Посада:
Старший солдат
Військова частина:
бт.Азов

Обставини зникнення:

Активіст партії «Свобода», Роман був учасником Майдану і пішов на фронт добровольцем у квітні 2014 року. У нього був позивний «Рамзан». Біля села Роза Люксембург у Донецькій області 27 серпня зникли безвісти троє бійців «Азова»: Роман Біленький, Максим Худан і Микола Самофалов. Це був фінал боїв за Іловайськ, у яких брали участь регулярні російські війська.

Я шукаю сина шостий рік, тому маю стукати в усі двері – інших варіантів у мене просто не залишається. Хоча, в усі двері я стукала, ще відколи Роман потрапив у полон…Источник: https://censor.net/ru/r3172202

«Байдужість – страшна річ. Саме з провини байдужих людей часто стаються жахливі речі. Я завжди намагалася вчити своїх дітей бути небайдужими. Кривдять тварину – заступися, кривдять людину – заступися, хтось потребує допомоги – не пройди повз. Ми все втратимо, якщо не зробимо наше суспільство небайдужим, – говорить Людмила Біленька. – А підписання цієї петиції – прояв небайдужості кожного з нас. Людина, яка пішла захищати свою землю від ворога, захищає і кожного з нас. І якщо сьогодні не захистити цих людей, то згодом не буде нікого, хто б захистив нас».

Між полоном і трудовим рабством: де перебувають полонені сепаратистами українські військові