Питання встановлення місць перебування безвісти зниклих під час бойових дій є надважливим!
Під час зустрічі міського голови Анатолія Вершини з родинами зниклих військових та цивільних осіб обговорювалось питання щодо звернення депутатів міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України про забезпечення роботи Комісії по справах осіб зниклих безвісти при особливих обставинах.
І сьогодні, на черговій сесії депутатами міської ради одноголосно прийняте наступне звернення:
Президенту України  Зеленському В.О.
Голові Верховної ради України  Разумкову Д. О.
Прем’єр-міністру України  Шмигалю Д. А.
Звернення депутатів Павлоградської міської ради
(прийнято на ХІ сесії міської ради 25 травня 2021р.)
Починаючи з 2014 року понад три тисячі українців звільнені з полону. Серед них сотні тих, хто вважався зниклим безвісти під час бойових дій 2014 – 2020 років на сході Україні.
Але, нажаль, до цього часу не всі захисники, які зниклі безвісти знайдені, не всі повернуті додому.
У Павлоградському районі мешкають три родини, які чекають на своїх дітей. Дві родини з Павлограда, одна з Вербківської об’єднаної територіальної громади.
У нашому місті під гаслом «Ми є!» пройшла акція матерів захисників України, що зникли безвісти.
Родини об’єдналися в організацію «Надія», щоб боротися за право знати правду про долю своїх синів. Ця організація поєднує понад 120 сімей, які мешкають від Львова, Луцька та Рівного до Дніпра, Покровська та ст. Луганської, родин що втратили близьких, але не втратили надію. Впевнені, що таких родин в Україні набагато більше.
Основна мета організації – встановити місце знаходження своїх дітей та чоловіків, вплинути на ситуацію з виконанням Закону України від 12.07.2018р. №2505-VII «Про статус осіб зниклих безвісти за особливими обставинами».
Ми, депутати Павлоградської міської ради, підтримуємо сім’ї безвісти зниклих військових та цивільних осіб.
Просимо Вас, шановні керівники держави, вплинути на ситуацію з виконанням Закону України від 12.07.2018р. №2505-VII «Про статус осіб зниклих безвісти за особливими обставинами», зробити можливою роботу Комісії по справах осіб зниклих безвісти при особливих обставинах, захистити права зниклих безвісти військових, цивільних та членів їх родин.
Становище Комісії на теперішній момент – критичне. Створена ще в липні 2020р., перше засідання Комісія провела 08.10.2020. На засіданні 16.12.2020р. відбулося обрання голови Комісії. За результатами голосування головою Комісії був обраний Максимченко Володимир Анатолійович. Але, реально до роботи голова Комісіє не має можливості приступити навіть через півроку після обрання, тому що:
– Положення про Комісію, яке відправлене до Секретаріату Кабінету Міністрів ще в лютому 2021р., досі не затверджене;
– фінансування Комісії відсутнє. Кошти на виконання Указу Президента України від 11.11.2020р. №495/2020. та положень Закону України від 12.07.2018р. №2505-VII не були включені до бюджету України, а зміни до бюджету, що дозволять фінансувати Комісію, не внесені;
– відсутнє приміщення для роботи Комісії;
– не призначено Секретаріат Комісії;
– з головою Комісії, що був обраним ще у грудні 2020р., не врегульовані трудові відносини.
Отже, робота Комісії повністю заблокована, Указ Президента України від 11.11.2020р. №495/2020 саботується, Закон України від 12.07.2018р. №2505/VIII не виконується.
Вже довгих сім років родини чекають ефективної роботи держави з вирішення питань зниклих безвісти та їх родин.
Ми розуміємо, що пошук зниклих безвісти – це надскладне питання, але й надважливе.
Дорогу здолає той, хто йде…
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!
За дорученням депутатів міської ради
Міський голова А.О. Вершина

Родин зниклих безвісти “Об’єднання родин зниклих безвісти “НАДІЯ” надзвичайно вдячні за підтримку депутатам Павлоградської міської Ради, та особисто Міському Голові Павлограду Анатолію Олексійовичу Вершині.

Це вперше місцева влада так дієво підтримала акцію родин зниклих. Вперше стала пліч о пліч з родинами в їх намагання встановити правду про долю своїх рідних, що зникли у горнилі війни.

Ми сподіваємось, що це і є перший крок на довгому шляху повернення додому наших рідних!

Дякуємо вам від всіх матерів зниклих безвісти України!

Дякуємо за підтримку!

Один коментар

  • Людмила Ватаманюк says:

    Коли б наші акціі підтримали міські, районні, обласні ради хоча б тих територій де є зниклі безвісти — може б це “залетіло в око” верховній раді і вони звернули увагу і почали ДІЯТИ

Залиште відповідь