19 січня в Києві, в Будинку ветеранів, відбувся круглий стіл з питань пошуку зниклих безвісти та підтримки їх родин.
В ході обговорення виникли питання що до ефективності роботи Комісії з питань зниклих безвісти за особливих обставин при КМУ.
Голова Комісії, пан Максимченко, не був присутній на засіданні. За його словами був у відрядженні, а про засідання був повідомлений з затримкою. Може й так. Не стану сперечатися. Отже, питання стосовно роботи Комісії вирішили задати в письмовій формі. Щоб вже напевно отримати відповіді.
До вашої уваги деякі факти:
– закон “Про статус зниклих безвісти” був прийнятий 12.07.2018 р.
– згідно закону Комісія повинна була бути зібрана, та почати працювати 02.10.2018 р.
– перший склад Комісії було призначено 10.04.2018 р.
– перший склад Комісії збирався 0 разів.
– другий склад Комісії було призначено 22.07.2020 р.
– Комісія вперше зібралась 08.10.2020 р. Головна ціль зборів – обрати Голову Комісії.
– Голову Комісії обрано 16.12.2020 р. Саме Голова працює в Комісії на постійній трудовій основі. Перша задача Голови – прийняти Положення, згідно з яким й буде працювати Комісія.
Тож, наші питання до пана Прем’єр-міністра та голови Комісії:
“Шановний Денисе Анатолійовичу!
Об’єднання рідних зниклих безвісти “Надія” – організація, яка з’єднала родини зниклих безвісти за особливими обставинами з усієї України, за для повернення їх близьких додому. Для об’єднання родин ми запустили перший в Україні сайт родин зниклих безвісти для пошуку українців, як військових, так й цивільних, що зникли в зоні АТО/ООС.
Вже понад рік ГО «НАДІЯ» працює над створенням «Стіни НАДІЇ», що також служить для об’єднання родин зниклих безвісти всієї України.
19 січня цього року в Києві відбувся круглий стіл з питань пошуку зниклих безвісти та підтримки їх родин.
В ході засідання неодноразово виникало питання що до роботи Комісії з питань зниклих безвісти за особливих обставин при Кабінеті Міністрів України. Одною з причин, що заважає ефективній роботі Комісії було названо відсутність Положення про роботу Комісії. Саме тому просимо вас надати нам для ознайомлення Проект положення про роботу Комісії, а також повідомити причини, з яких протягом року Положення не було прийняте, та можливі строки його прийняття.
Згідно Закону 2505/VIII від 12.07.2018 року «…Голова Комісії та працівники секретаріату Комісії здійснюють свою діяльність на постійній трудовій основі». Голову Комісії, Максимченко Володимира Анатолійовича, було обрано 18 грудня 2020 року.
Чи здійснює Максимченко В.А. свою діяльність на постійній трудовій основі? Якщо так, то коли його було включено до штатного розкладу Кабінета Міністрів України?
Ми чекаємо вже довгих сім років того, щоб державна машина почала працювати над вирішенням питання зниклих безвісти та їх родин. Ми розуміємо, що зниклі безвісти – це надскладне питання. Але ми віримо, що любий найважчий шлях починається з самого першого кроку. І ми чекаємо цього кроку.”
Тож, листа відправлено.
Чекаємо на відповідь КабМіну.

Залиште відповідь